shetti

Nieruchomości – Architektura budynków

Następna kategoria nieruchomości to wszelkie obiekty o charakterze komercyjnym. Z reguły chodzi tutaj o centra i galerie handlowe, które pojawiają się coraz częściej w krajobrazie polskich miast. Stanowią one łakomy kąsek dla inwestorów i najemców, którzy chcą tam prowadzić swoją działalność gospodarczą.

Budynki tego rodzaju są tak projektowane, aby mogły się w nich znaleźć różnego typu sklepy – niewielkie butiki z odzieżą, kosmetykami czy biżuterią, punkty z elektroniką użytkową, a także większe sklepy ogólnospożywcze, z dyskontami i delikatesami na czele. Bywa, że w jednej galerii znajdą się dwa konkurujące ze sobą sklepy ogólnospożywcze. Możliwości jest zatem naprawdę wiele, a optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni zależy od operatora obiektu.

Im sprawniej zarządza on całością, tym więcej umów najmu zostanie podpisanych i wdrożonych w życie. Jeśli chodzi o architekturę takich miejsc, z reguły nie jest ona specjalnie innowacyjna. Zdarzają się jednak perełki – jak poznański Stary Browar czy łódzka Manufaktura.