shetti

Nieruchomości – Architektura budynków

Jeśli budować nieruchomości, to nie tylko takie, które są przeznaczone dla jednej czy dwóch rodzin. Bardzo dużą część rynku stanowią lokale w obiektach wielorodzinnych, które są oferowane klientom przez deweloperów lub dotychczasowych właścicieli (w przypadku rynku wtórnego).

Jeśli chodzi o architekturę w takich miejscach, różnorodność jest spora. Generalnie jednak współcześnie budowane bloki są do siebie dość podobne, chyba że dane osiedle jest podporządkowane ambitniejszej koncepcji.

Sporo zależy od lokalizacji. Budynki ulokowane w pobliżu terenów zielonych, gdzie łatwo o rekreację i wypoczynek, powinny mieć większość okien skierowanych w stronę owej zieleni.

Mieszkania, które są najbliżej tego ideału są z reguły najdroższe, czemu trudno się dziwić. Za wznoszenie zabudowy wielorodzinnej odpowiada najczęściej duży deweloper, dla którego jest to jedna z kilku strategicznych inwestycji w danym okresie.

Pomimo wysokiej ceny nowych mieszkań, lokale z reguły dość szybko znajdują swoich nabywców. Część z nich tam zamieszka, a pozostali zdecydują się na wynajem.